בקרית החינוך עתיד,
אוהלי תמימים כפר חב"ד זה קורה!

  • חינוך תורני חסידי

התפיסה החינוכית של “אוהלי תמימים” היא שניתן להציע מסגרת לימודית המחנכת ליראת שמים, לחסידות, גם עבור בחורים שאינם לומדים במסגרת הישיבתית הרגילה. מבחינתנו, יש היפוך של הדגש המרכזי של הישיבה. אצלנו, ב”אהלי תמימים”, הדגש איננו על הצטיינות אינטלקטואלית בלימוד תורה – אלא על הצטיינות בהפנמת ערכים של יראת שמים, מחויבות לשולחן־ערוך ודבקות בדרך החסידות, כך שלתלמידים אלו, דווקא המסגרת של אוהלי תמימים תחזק את יראת השמים שלהם, כי תלמיד שמעביר את סדר היום שלו עם תוכן מגוון ומעניין ולא משתעמם, הוא מתחזק ביראת השמים שלו, באוהלי תמימים מכהן גם כמשפיע הרב מיכאל טייב שלומד, משוחח אישית ומתוועד עם כל התלמידים, ומבסס אצל התלמידים השקפה חסידית והתקשרות לרבי, זה בנוסף ללימוד החסידות שהתלמידים לומדים עם המשפיעים/המחנכים שלהם בתחילת ובסוף היום.

  • לימודי קודש מעניינים

הדגש העיקרי בבחירת המסכתות והסוגיות הנלמדות באוהלי תמימים הוא שהתלמידים יתחברו לנושאים הנלמדים והנושאים יהיו גם פרקטיים עבורם לכן בדרך כלל לומדים מסכתות הקשורות לתחומי ההלכה המעשית כמו מסכת ברכות שבה לומדים את פרק תפילת השחר שכולל את כל הלכות התפילה ופרק כיצד מברכין שכולל את הלכות ברכות הנהנין וכך הלאה, כך שתלמידים לומדים סוגיות שעוזרות להם להבין לעומק את ההלכות הנהוגות בחיי היום יום, הלימודים מונגשים גם בכיתות עם לוחות ומסכים למצגות, כך ששיעורים רבים מועברים לתלמידים בדרך חוויתית. תלמידים מתקשים מקבלים סיוע בלימוד פרטני, תלמידים כשרוניים מקבלים תגבור בהתאם ליכולתם.

  • לימודי מקצוע לחיים

בקרית החינוך יכול כל תלמיד לבחור בין שתי מגמות לימוד איכותיות במהלך שנת הלימודים הראשונה התלמידים טועמים תחומים שונים משתי המגמות, כך שלקראת עלייתם לשיעור ב’ התלמיד כבר מגובש יותר בהחלטתו באיזו מגמה עדיף לו לבחור ולהשקיע את לימודיו והתמקצעותו בתחום, המגמות הם: 

מגמת אוטוטרוניקה 

בה מכשירים את התלמידים כבעלי מקצוע בתחום הרכב, המגמה כוללת את הנושאים הבאים: מכונאות רכב, חשמל רכב, אלקטרוניקה לרכב, מיזוג אוויר לרכב. כלי הרכב החדישים של המאה 21 מצוידים במערכות ממוחשבות, מערכות אלקטרוניות וחשמליות ומערכות מכניות מהמתקדמות ביותר בעולם, התלמידים במגמה לומדים להכיר את סוגי הרכב על כל מרכיביו ומערכותיו, את מגוון הכלים והציוד הדרושים לצורך העבודה ומגוון של מכשור לאבחון המערכות השונות של הרכב. הלימודים מתקיימים בסביבת לימוד חדישה ומתקדמת ובסדנאות מצוידות בציוד המתקדם ביותר.

בסיום 4 שנות לימוד מקבל התלמיד במגמה זו תעודת: מכונאי רכב.

מגמת חשמל 

התלמידים במגמה זו לומדים את תכני הלימוד הבאים: אלקטרוניקה, תורת החשמל, מכונות חשמל, מתקני חשמל, מדידות חשמל, שירטוט, מערכות פיקוד ובקרה, כללי בטיחות, חוקים ותקנות בתחום החשמל, אלקטרוניקה תעשייתית, מיתוג, פיקוד ובקרה, תקני חשמל, תכנון ותחזוקת מתקני חשמל, מבוא לתורת החשמל, שרטוט, מכונות חשמל, מכונות לזרם ישר, שנאים, מכונות לזרם חליפין, מתקני מאור וכוח, מתקני מתח נמוך, מתקני חימום, מתקנים ביתיים, מעגלי כוח, ועוד, הלימודים מתקיימים בסביבת לימוד חדישה ומתקדמת ובסדנאות מצוידות בציוד המתקדם ביותר.

בסיום 4 שנות לימוד מקבל התלמיד במגמה זו תעודת: חשמלאי מעשי.

  • לימודים כלליים

לצורך קבלת תעודת מקצוע בסיום הלימודים, על התלמיד ללמוד ולהיבחן בארבעת המקצועות הבאים: מתמטיקה, אנגלית, עברית ואזרחות, מקצועות אלו נלמדות על ידי מורים מקצועיים קבועים, על התלמידים כולם לעבור בהצלחה את מבחני המקצועות הכלליים לצורך קבלת תעודת גמר מקצועית, רמת הלימודים במקצועות אלו מותאמת ליכולות התלמידים, על כולם לעבור בהצלחה את הרמה הבסיסית לצורך קבלת תעודת גמר, תלמידים כשרוניים יותר מקבלים תגבור לימודים לצורך הצלחה במבחני בגרות בהתאם ליכולתם.

בסיום 4 שנות לימוד:

התלמידים מקבלים תעודת גמר על הלימודים הכלליים, 

תלמידים שנבחנים מבחני בגרות מקבלים תעודת בגרות בהתאם ליחידות הבגרות שנבחנו.

  • יחס אישי

האווירה המיוחדת והחסידית הקיימת באוהלי תמימים, עם כל תחומי הלימוד המגוונים במקום וסדר היום כולו של התלמידים כאן, מהווה מוקד משיכה, לתלמידים הדורשים יחס אישי ורגיש, תלמיד הלומד במסגרת שלנו יודע שכל הצוות במקום משקיע את זמנו בקביעות בטיפול איכותי ואישי עם כל התלמידים כולל תלמידים שנדרש עבורם יחס מיוחד, גם מבחינת התנהגות וגם מבחינת לימוד. אין תלמידים שנופלים אצלנו בין הכיסאות. כל תלמיד מקבל יחס אישי ונקודתי בהתאם לתכנים הנדרשים עבורו, הצוות עושה כל מאמץ שהתלמידים יחושו שכל מה שנעשה עימם הוא למענם ולטובתם.

  • פנימייה איכותית

הפנימיה מהווה בקרית החינוך תחליף לבית חם עבור כל תלמיד ותלמיד, לאחר סיום יום הלימודים הארוך יש לתלמידים במסגרת הפנימיה, מבחר גדול של תוכניות ופעילויות חינוכיות חוויתיות שונות, התלמידים משתתפים בהם על פי בחירתם, התוכניות החינוכיות בשעות הפנימייה כוללות חוגים שונים כמו: ציור, מוזיקה, קרב מגע, כדורסל ועוד, כמו”כ מתקיימים במקום גם קורסים ייחודיים לעידוד יזמות בשיתוף עם עמותת יוניסטרים.

לאחר סיום החוגים התלמידים מגיעים לפנימייה ומבלים בה כל אחד כרצונו בזמנו החופשי, כשמגיע זמן השינה התלמידים מתארגנים לשינה בעזרת המדריך שגם נשאר בפנימייה לאורך כל הלילה. 

בכל חדר יש לתלמידים חדר שירותים ומקלחת, החדר עצמו ממוזג עם ריהוט חדש ואיכותי. האחראי על כל הנעשה בקרית החינוך מסיום הלימודים בערב, עד לתחילת יום לימודים חדש למחרת, הוא מנהל הפנימיה שעליו מוטלת האחריות החינוכית והכללית על כל התלמידים בשעות אלו, כמובן המנהל פועל על פי המדיניות הכללית של אוהלי תמימים, במתן יחס אישי ומענה תואם לצורך כל אחד ואחד.

מבנה הפנימיה עובר השנה במהלך הקיץ ותחילת שנת הלימודים הקרובה, תהליך שיפוץ והתחדשות בהשקעה אדירה, התלמידים ייכנסו במהלך שנת הלימודים לפנימייה חדשה לגמרי, ממוזגת עם ריהוט חדש ומרווח.

  • צוות חינוכי חסידי

ברמה הערכית, אנו שואפים שהתלמיד יקבל במהלך שנות הלימוד שלו ב”אוהלי תמימים” חינוך חסידי למופת, יפנים את המסרים החסידיים שקיבל ויראה את עצמו בחור חסידי ירא שמים בתכלית. לצורך כך בחרנו בקפידה את הצוות החינוכי בקרית החינוך שכולו מורכב מאברכים חסידיים שרואים בתפקידם שליחות ממדרגה ראשונה, מסורים ועושים ככל יכולתם להאהיב את לימוד התורה והליכה בדרכי החסידות לנח”ר הרבי, כמשפיע ראשי מכהן בישיבה הרב מיכאל טייב, שמתוקף תפקידו משוחח עם התלמידים שיחות אישיות רבות על דבר הנהגתם הרוחנית וכן לומד עם תלמידים שונים לימוד פרטני על פי הצורך והרצון של התלמידים.

  • צוות טיפולי מקצועי

אחת הנקודות הייחודיות הקיימות באוהלי תמימים הוא, הצוות הטיפולי המקצועי: במוסד מעסיק יועץ חינוכי במשרה מלאה, כמו כן גם מועסק מת”ל (מאבחן תפקודי למידה) מתוקף תפקידו הוא עובר וממפה את כל תלמידי אוהלי תמימים ויחד עם שאר חברי הצוות הטיפולי, היועץ, עובד סוציאלי, פסיכולוג מחליטים על דרך הטיפול עם כל אחד ואחד. כל הצוות הזה משקיע את זמנו בקביעות בטיפול איכותי עם כל התלמידים שנדרש עבורם יחס מיוחד, גם מבחינת התנהגות וגם מבחינת לימוד. אין תלמידים שנופלים אצלנו בין הכיסאות. כל תלמיד מקבל יחס אישי ונקודתי בהתאם לתכנים הנדרשים עבורו.

נגן וידאו